piątek, 10 kwietnia 2015

Dieta owocowo-warzywna na detox

kosz warzyw
Czujesz się ociężała i powolna? Chciałabyś się za siebie zabrać na wiosnę, ale nie masz energii? Pierwsze słońce nie działa tak pozytywnie, jak powinno? Chyba najwyższy czas na detox

Po zimie wiele osób odczuwa negatywne skutki zmiany trybu życia na bardziej osiadły. Mniej chodzimy, mniej się ruszamy, częściej siedzimy przed telewizorem i przy okazji podjadamy. Spowalnia się nasz metabolizm. Każda kobieta wie, jakie są tego skutki. Po zimie zazwyczaj zostaje nam mniejsza lub większa oponka. 

Dieta owocowo-warzywna na detox
Do najskuteczniejszych metod na odtruwanie organizmu i pozbywanie się niepotrzebnych toksyn należą zioła, diety owocowo-warzywne oraz suplementy diety. Każdy znajdzie więc coś dla siebie. Warto również pamiętać, że aktywność fizyczna wspomaga każdą z kuracji! 


Dieta owocowo-warzywna: 


Jest stosunkowo prosta. Detoksykacja trwa zazwyczaj jeden dzień. Wystarczy trzymać się dwóch wytycznych. Po pierwsze, nie spożyć więcej niż 600 kalorii w ciągu dnia. Druga wytyczna, to spożywać dowolne warzywa i owoce, jednak wyłącznie o niskim indeksie glikemicznym. Są to produkty przyjazne nie tylko dla cukrzyków, lecz dla każdej z nas. Po całym dniu takiej mini głodówki powinnyśmy odczuć przypływ energii od samego rana następnego dnia :)

3 komentarze:

 1. jeden dzień to według mnie jedyny dobry detox :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeden dzień czemu nie, chociaż wydaje mi się, że o ile spożywamy warzywa i owoce to i 1000 kcal nie było by zabójcze. Chociaż 1000 kcal warzyw i owoców może nie wydaje się, ale na pewno sporo tego wyjdzie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam owoce i warzywa :)
  Pozdrawiam,
  http://fit-healthylife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń