wtorek, 24 marca 2015

Wiosenne ćwiczenia

Zaczynam po długiej zimowej przerwie znów cieszyć się większą aktywnością. Oczywiście w czasie zimy także ćwiczyłam, ale aktywność na siłowni to zupełnie co innego, jak aktywność na świeżym powietrzu. Wiosna to idealny czas aby z naszym programem treningowym wyjść na dwór. W każdym bądź razie, ja na pewno tak zrobię i was również do tego zachęcam.

Ożywienie fizyczne

Pierwsze promienie słońca już powodują u mnie ożywienie fizyczne. Nie mogę wprost przebywać w domu. Na początek zafundowałam sobie poranne bieganie na łonie natury. Powiem Wam, że czuję się doskonale. Po prostu wstałam wcześnie rano, zjadłam lekkie śniadanie i udałam się na dwór aby pobiegać. Dzięki temu zyskałam energię na cały dzień i poczułam się o wiele lepiej. Wiosna to także idealny czas, aby rower stacjonarny zamienić na tradycyjny. Nawet jeśli brak nam czasu aby jeździć na rowerze przynajmniej trzydzieści minut dziennie warto zastosować pewną metodę. Po prostu zamiast samochodem dojeżdżaj do pracy czy do szkoły rowerem, a wyniki na pewno będą szybkie i pozytywnie wpłyną na twoją kondycję. Rower to świetny sposób na aktywność fizyczną, dlatego też ja zawsze kiedy pogoda na to pozwala do pracy udaję się z jego pomocą.


Wiosna to czas kiedy możemy dotlenić swój organizm. Wystarczy nieco wyjść na świeże powietrze. Czy deszcz czy słońce każdego dnia po obiedzie udaję się z psem na spacer. On ma powód do radości, a mój organizm także odbiera to pozytywnie. Dotleniam każdą komórkę, a tym samym czuję się o wiele lepiej. Mam więcej energii, sił a przede wszystkim poprawią swoją odporność immunologiczną. Dzięki lekturze wpisu na tym blogu zaczęłam również po treningu zażywać odżywkę białkową! Trzymajcie kciuki :)

1 komentarz:

  1. Uwielbiam ćwiczyć na powierzchni :)
    Pozdrawiam,
    http://fit-healthylife.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń