środa, 29 kwietnia 2015

Toksyny

toksyny
Ostatnio pisałam o pozbywaniu się toksyn z organizmu, jednak co to właściwie są te toksyny, skąd się biorą i jak działają? 

Dostają się do naszego organizmu każdego dnia. Zewsząd - z powietrza, jedzenia, wody, z kosmetyków. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że jedzenie nie zawsze jest zdrowe. Jest w nim niekiedy sporo pierwiastków chemicznych, których tak naprawdę byśmy nie chcieli. Konserwanty, aromaty, barwniki - wszystko to może się odkładać w naszym ciele. Osoby mieszkające w dużych miastach mogą przyswajać sporo toksyn z ciężkiego od spalin powietrza. Papierosy i alkohol bynajmniej nam nie pomagają w zachowaniu czystości organizmu :) 

Toksyny same w sobie mogą powodować osłabienie organizmu, problemy z szybszym męczeniem się, osłabiają pracę mózgu. Czujemy się bez powodu zmęczone, niekiedy senne, czy otępiałe. Mniejsza sprawność umysłowa może odbić się na nauce czy pracy. Boleśnie odczuwamy zachwianie wewnętrznej równowagi. To nie wszystko. Mogą pojawić się również bardziej widoczne objawy, takie jak pogorszenie się wyglądu cery, wzdęcia, nieprzyjemny zapach z ust czy trądzik. 

Jak z tym walczyć? Odsyłam do wcześniejszego wpisu :)

1 komentarz:

  1. Toksyny są okropne :)
    Pozdrawiam,
    http://fit-healthylife.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń